» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» KöşeYazı Kategorileri

» Hit KöşeYazıları

» Son KöşeYazı Yorumları

» KöşeYazı İstatistikleri

 • KöşeYazı Sayısı 73

 • Okunma Sayısı 118513

 • Kategori Sayısı 14

 • Yorum Sayısı 162

» HOBİNİZ OLSUN

Bookmark and Share
 • Beğenenler (5) Beğenmeyenler (0) Toplam (5)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
   sunatrk(+1), monaroza(+1), necla(+1), senkiz(+1), inoktaanokta(+1),
Beğen Beğenme
Recep BODUR (Esnaf) Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Bu dünyanın sıkıntılarından gürültüsünden keşmekeşinden insana bazen daraltı, buhran, öfke gelebiliyor. Onun için kendimize güzel hobiler seçmeliyiz. Nedir bunlar? Değişik sporlarla uğraşmak, avcılık, balıkçılık, bağ bahçe işleri ile uğraşmak, fotoğrafçılık, safariye çıkmak, pikniğe gitmek gibi sayabilirim. Bu tür faaliyetler biz beşer kullar için bir nevi rahatlama yöntemidir. Mesela insan emekli olmuştur uzay boşluğunda dolanır gibi ortada boş boş dolanır onun bunun gıybetini yapar, atar tutar. İskilip’te ufak tefek bağ bahçesi olmayan yoktur. Kardeşim git asma dik yetiştir. Toprak insanın avusunu alır, vucudun elektriğini boşaltır. Akşama kadar kahvede okey oynayacağına topluma faydalı bir insan ol. Diktiğin fidan yarın meyve getirdiği zaman bunlardan yiyen kurt kuş sana sadaka sevabı getirir.

Gördüğüm hiçbir şeyden korkmam diyen Hz. Hamza Efendimiz avcılıkla uğraşmış. Büyük şair Mehmet Akif Ersoy güreşle helham olmuştur. Burdan gençlere sesleniyorum; sporla uğraşan insan kötü alışkanlıklara kolay kolay bulaşmaz. Teselliyi kadehlerde aramayın yiğitlerim. Müslümanın alkolü, Hekimoğlu İsmail’in dediği gibi çaydır. Arkadaşlar güzel bir çayda kafa yapar. (mecazi anlamda)

Yaşanmış bir hikayeyi anlatayım. " Bir annemizin bir oğlu esrar eroine alışmış, kötü arkadaşlarla gezip tozmaya başlamış. Oğlumuz bir isyankar kul olup çıkmış.Anamız derin derin düşünüyormuş. Acaba ne yapsamda bu oğlanı bu yoldan vazgeçirsem diye. Yolda düşünerek giderken aksakallı bir dedeyle çarpışmış. Dede kızım derdin ne diye sormuş, oda derdini anlatmış. Oda: kızım şurdan git 2 çift güvercin al onları çocuğuna ver demiş. Annemiz gitmiş güvercinleri almış çocuğuna vermiş. Oğlum al bunlarla oyalan demiş. Oğlu şaşırsada zaman zaman zuhur etmiş. Oğlu güvercinlere alışmış vakit geçirmeye başlamış. Kötü arkadaşları eve geldiği zaman ben daha sonra gelirim demiş, onları başından def etmiş. Zaman içerisinde topluma faydalı bir insan olup çıkmış." Güvercin deyip geçmeyin bakın nelere kadir olmuş.

Onun için sizlere hobiniz olsun fobiniz olmasın diyorum. Saygılarımla.


Etiket : HOBİNİZ, OLSUN,
KÖŞEYAZI BİLGİLERİ
Ekleyen : RecepBODUR | Kategori : Recep BODUR (Esnaf) | Tarih : 07.02.2012 22:53:58 | Hit : 1344 | Yorum : 2

» KöşeYazı Yorumları

KÖŞEYAZI YORUM YAZ

 
 • inoktaanokta
  ALINTI Ümran . Demişki
  roman yazıyoruz Çok iyi geliyor bana birşeyler karalaya biliyormuşum Ve sizede Teşekkür ederim güzel bir konu paylaşmışsınız Emeğinize sağlık


  Bunu duydum ya artık ölsem de gam yemem.. İnsanın faydalı olduğunu bilebilmek çok güzel bir duygu.. Bunları söylemenin yeri burası değil ama, roman hakkında bazı arkadaşlarımızla konusuyoruz.. Yazan arkadaşlarımız ben dahil, ilk başlarda yazdıkları ile son yazdıklarına bakıyorum dağlar kadar fark var, herhalde kendimizi geliştiriyoruz.. Bu arada bu gözlem sadece bana ait değil.. Başkalarından da duyuyorum.. Arkadaşlar yazalım.. Yazdıkca daha fazla kendimizi geliştireceğiz.. N eolursa olsun duygularımızı düşüncelerimizi ifade edelim.. Ümran hanıma da bunları dile getirdiği için teşekkür ederim.. Ben de artık iyice havaya girdim herhalde) Markete falan gidip alışveriş yaptığımda benden para almayacağını umuyorum artık, ya da ev sahibimin bu ay ki kira bedelini vereceğimde estağfirullah diyeceğini falan tahmin ediyorum)
  07.02.2012 23:32:13


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • senkiz
  Şimdilik bir Hobim var Sanırım buda bir habidir İsmail sitede çok güzel birşey başlattı roman yazıyoruz
  Çok iyi geliyor bana birşeyler karalaya biliyormuşum)

  Ve sizede Teşekkür ederim güzel bir konu paylaşmışsınız
  Emeğinize sağlık
  07.02.2012 23:12:54


  Beğenenler (2) Beğenmeyenler (0) Toplam (2)

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.