» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1661

 • Okunma Sayısı 4370205

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» SEYDİMLİ KAHRAMAN’IN ADINI OĞLU YAŞATACAK

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (1) Beğenmeyenler (0) Toplam (1)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
   suat(+1),
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Seydim Göleti'nde hayatını kaybeden Halil Özçiftçi'nin oğlu dünyaya geldi. Seydim'de yaşayan Halil Özçiftçi, otomobilin içerisinde gölete düşen 3 çocuğu kurtarabilmek için hayatını feda etmişti.
Olay 2 hafta önce Çorum'a bağlı Seydim Göleti'nde meydana gelmiş ve 30 yaşındaki Hacı Veli Zeren eşi Dilek Zeren ile çocukları Musap Bera Zeren, Tuğra Zeren ve Miraç isminde bir yakınının çocuğunu da yanlarına alarak birlikte piknik yapmak için Seydim Göleti'ne gitmişti.
Hacı Veli Zeren, otomobilini de göletin kenarına park ederek, piknik yaptıkları sırada çocukları Musap ve Bera Zeren ile bir yakınının çocukları olan Miraç otomobil içerisinde oynadıkları sırada el frenini indirmeleri sonucu otomobil göle düşmüştü.
Çocuklarının otomobille birlikte suya düştüğünü gören Baba Hacı Veli Zeren, suya atlamış, bu sıra da gölet kenarında tarla sulayan Halil Özçiftçi isimli vatandaş da, Zeren ailesinin yardımına koşup, sulara gömülen aracın üzerine atlamış ve çocukları kurtarmak istemişti.
Miraç isimli çocuğu kurtarıp tekrar suya atlayan Özçiftçi, ikinci dalışında da Tuğra isimli çocuğu aracın içerisinden çıkarmayı başarmış ancak gölette gözlerden kaybolmuştu. 1 saat süren çalışmalar sonucu ise 4 kişinin cansız bedenleri sudan çıkartılmıştı.
Acı olayın ardından 15 gün geçti ve akıllarda kahraman olarak kalan 30 yaşındaki Halil Özçiftçi'nin erkek çocuğu dünyaya geldi.
Anne Semra Özçiftçi bebeğine, babasının adını yaşatsın diye Halil Efe ismini koydu.
Halil Efe'nin doğumu sırasında Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeli adeta seferber oldu. Bebeğin ilk ziyaretçisi ise Vali Nurullah Çakır oldu. Çakır, beraberinde Sağlık İl Müdürü Turgay Happani, Başhekim Musa Zorlu ve basın mensupları ile birlikte Halil Efe'yi ziyaret etti.
Çakır ve beraberindekiler Anne Semra Özçiftçi'ye geçmiş olsun dileğinde bulundu. Ziyaret sırasında Vali Çakır ve Sağlık İl Müdürü Turgay Happani Halil Efe'ye bir de altın hediye etti.
Vali Nurullah Çakır, devlet olarak minik Halil Efe ve ailesinin yanında olacaklarını söyledi.
Çakır "Bir çocuğu kurtardı ama kendini feda etti. Ailesinin acısı minik Halil Efenin tesellisi ile hafifler inşallah. Çorumlular adına Halil Efe'ye sağlık sıhhat diliyorum. Geride kalanlara devletimiz yardımcı olacak. Bunların hiçbirisi acıyı yok etmiyor ama acıyı hafifletmek ve acıyı paylaşmak adına bizler devlet olarak elimizden geleni yapacağız" dedi.
OLAYIN ÖZETİ
Çorum'da 30 yaşındaki Hacı Veli Zeren, eşi Dilek Zeren (29) ile çocukları Musap Bera Zeren (6), Tura Zeren (3) ile birlikte piknik yapmak için Seydim Göleti kenarına gitti. Çorum Devlet Hastanesi'nde Sağlık Personeli olarak görev yapan Hacı Veli Zeren, 35 BDN 91 plakalı otomobilini de göletin kenarına park etti. Piknik yaptıkları sırada çocukları Musap ve Bera Zeren, otomobil içerisinde oynadıkları sırada el frenini indirdi. Otomobilin gölete doğru ilerlediğini gören baba Hacı Veli Zeren, koşarak aracın üstüne atladı. Araç suya gömülürken bir taraftan da çocuklarını kurtarmak için çaba harcayan Zeren'in yardımına yine piknik yapmak için gölet kenarında bulunan 33 yaşındaki Halil Özçiftçi'de koştu. Özçiftçi'de sulara gömülen aracın üzerine atladı ve çocukları kurtarmak istedi. Çocuklardan birisini kurtarmayı başaran Özçiftçi, Bir süre sonra otomobil ile birlikte 4 kişi ile birlikte gözden kayboldu.

Kaynak: http://www.corumkenthaber.com/ayrinti.php?katid=1&id=14660

Etiket : SEYDİMLİ, KAHRAMANIN, ADINI, OĞLU, YAŞATACAK,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : K4DjR | Kategori : Gündem | Tarih : 03.07.2012 16:15:09 | Hit : 7033 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.