» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4448080

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» MEYVE VEREN 5 BİN AĞAÇ KESİLD

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

2018’DE 10 DÖNÜM ARAZİ 120 BİN TL’ye KAPATILMIŞ!
MEYVE VEREN 5 BİN AĞAÇ KESİLDİ
Yeni Yönetim geri almak için harekete geçiyor
İskilip Kazanlı mevkiinde bulunan mülkiyeti belediyeye ait 10 dönümlük meyve bahçesi 2018 yılı sonlarında Silo yapımı için Toprak Mahsulleri Ofisine tahsis edildi. Tahsisin hemen ardından meyve bahçesinde bulunan ağaçlar kesildi. Ağaçlar, beton direkler ve demir çitler buharlaştı.
Silo ihalesinin ardından yapılan zemin etüdü sonucunda buraya inşaat yapılamayacağı kararı verildi. Toprak Mahsullerine Silo yapımı için başka yerden arazi gösterilmesine rağmen henüz bir çalışma yapılmadı. Yüklenici firmanın süre uzatımına gittiği bilgisine ulaşıldı.
MEYVE VEREN 5 BİN AĞAÇ KESİLDİ
İddiaya göre meyve bahçesinde daha önce zemin etüdü çalışması yapılmadan tahsisin hemen ardından meyve bahçesindeki 5 bin ağaç kesildi. İşe yarayan tüm malzemeler kayboldu. Kimlerin kaybettiğine dair net bir bilgiye ulaşılamadı.
YENİ BELEDİYE YÖNETİMİ ARAZİYİ TEKRAR ALMAK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI
2019 Yerel seçimlerinden sonra göreve gelen yeni yönetime burasının akıbeti hakkında bilgi paylaşımında bulunulmadı. Sadece TMO’ya meyve bahçesi arazisinin uygun olmadığı için başka yer gösterildiği şeklinde kamuoyuna duyuru yapıldı. Yeni yer tahsis edilen yüklenici firma Belediyeyle henüz temasa geçmedi.
Edinilen bilgiye göre yeni yönetim arazinin tekrar Belediyeye kazandırılması için kapsamlı bir çalışma başlattı. Ağaç katliamının önüne geçilemese de 120 bin TL gibi komik bir rakama verilen arazinin belediyeye kazandırılıp değerlendirileceği öğrenildi.
haber:http://iskilipost.com/?p=5225
iskilip.org Resimler

Etiket : MEYVE, VEREN, AĞAÇ, KESİLD,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 25.01.2020 11:54:39 | Hit : 145 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.